היכל
  לוח אירועים
  דלג על לוח אירועים

  אירועי היום

  בר מצווה בית כנסת

  בר מצווה בבית הכנסת היכל הבנים כפר שמריהו

   

  ברכות לנער הבר מצווה ומשפחתו עם הגיעו למצוות. אנו מזמינים את ההורים לחוות ולקיים את טקס בר מצווה בבית הכנסת "היכל הבנים" בכפר שמריהו.
  בית הכנסת "היכל הבנים" בכפר שמריהו הינו בית כנסת אורטודוקסי שפתוח לקהל הרחב ומקיים טקסי בר מצווה בשבתות ובאמצע השבוע.

  בית הכנסת בכפר שמריהו הוא ייחודי בכך שהוא נותן יחס אישי לכל משפחה ומשפחה הבאה לחגוג את השמחה שלה. בית הכנסת הוא מקום משפחתי חם ואוהב שנותן הרגשה של שותפות של כל המשפחה גם יחד. בית הכנסת מתגאה ביחס האישי שניתן למשפחות הבאות לחגוג את בר המצווה בבית הכנסת דבר המתבטא בפגישות מקדימות עם המשפחה, כיבודים רבים לאורחי האירוע, ודרשת הרב המותאמת למשפחה.

  הנערים מקבלים הכנה לקראת בר המצווה הן באופן פרטי והן בקבוצה. ההכנה לבר המצווה נעשית ע"י רב בית הכנסת וחזן בית הכנסת. ההכנה לבר המצווה  כוללת ברכה לבר המצווה אותה לומד הנער, דרשה לבר המצווה, לימוד ההפטרה וקריאה בתורה – כל נער על פי דרכו וקצב ההתקדמות שלו.
  הלימוד לבר המצווה נועד לאפשר לנער לקיים את טקס
  עליה לתורה בבית הכנסת, הכולל ברכות קצרות לבר המצווה וקריאת ההפטרה אותן קורא חתן בר המצווה בפני הקהל.

  לימוד לקראת בר המצווה


  כל נער לומד באופן פרטי את ההפטרה שלו ואת הברכות ואת שיר הכבוד. חזן בית הכנסת דניאל כלטוב מלמד את נערים לקראת בר המצווה. לחזן יש ניסיון רב בהוראת בר מצווה לנערים, וההורים מרעיפים עליו שבחים על הסבלנות, הפתיחות והמקצועיות שהוא מביא להוראה והלימוד. הלימוד מתקיים בבית הכנסת.
  הנערים גם לומדים עם הרב בקבוצה – הלימודים מתקיימים מספר פעמים בבית הכנסת וכוללים הנחת תפילין, היסטוריה יהודית, תפילה, סיפורי התורה וזהות יהודית.

   

  על הטקס עצמו

  הטקס מתחיל בתפילה של חזן בית הכנסת יחד עם הציבור, לאחר מכן עולים לתורה אורחי משפחת הבר מצווה. בהמשך עולה נער בר המצווה לתורה וקורא את ברכות התורה. לאחר מכן הוא קורא את ברכות ההפטרה וקורא את ההפטרה שלו, בסוף הקריאה הקהל לפי המנהג זורק על חתן בר המצווה סוכריות.

   

  בהמשך נושא הרב דרשה על פרשת השבוע ושוזר בתוך הדרשה מילים על הילד ועל אירוע הבר מצווה. האירוע מסתיים בשירה של הילד את פיוט ה"אנעים זמירות" בפני הקהל כשהוא שר שורה אחת והקהל עונה. לאחר סיום התפילה הציבור עולה למעלה לאולם האירועים שם חתן בר המצווה מקדש על היין ובוצע על החלה, והאורחים נהנים מכיבוד קל וארוחת שבת יחד עם הקהילה.

   

   

  קידוש

  נהוג בשבת אחרי התפילה לסעוד סעודת מצווה יחד עם מתפללי בית הכנסת לכבוד נער בר המצווה שעלה לתורה - לכבוד האורחים.

  יש אפשרות להזמין כיבוד לאורחים דרך בית הכנסת ולקיים את סעודת המצווה באולם השמחות של בית הכנסת. הכיבוד לאורחים נעשה בטוב טעם וכיד המלך על ידי איש מקצוע, ובמהלך הקידוש אנו שרים שירים, וישנה אפשרות לנער בר המצווה (אם הוא חפץ) לשאת דרשת בר מצווה מפוארת.

   

   

   

   

  הזמנת מקום בית הכנסת

   

  בית הכנסת בכפר שמריהו בראש ובראשונה משרת את תושבי המקום והאזור הקרוב, אך אנו מקדמים בברכה משפחות וכל מי שרוצה לחגוג אתנו, ולחוות טקס מקצועי ומשמעותי בבית כנסת מוזמן.

  על מנת לקיים את טקס הבר מצווה בזמן הראוי, יש לתכנן כשנה מראש ולהזמין מקום, על מנת לשריין את התאריך.  

  מזכירות בית הכנסת: 09-9582298

   


   

  אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

   

  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  checked

  עבור לתוכן העמוד